رئیس اتحادیه مشاوران املاک از رشد 17 درصدی معاملات مسکن در فروردین ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تهران و سایر مناطق کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ حسام عقبایی در مصاحبه با رادیو  اقتصاد با اشاره به اینکه رشد معاملات مسکن در سال جاری بیانگر رونق نسبی در بازار مسکن است، افزود: صنعت ساختمان در ساختار اقتصادی کشور بسیار نقش آفرین است بنابراین می طلبد مسئولان نسبت به این حوزه توجهی ویژه داشته باشند.

وی در ادامه به بحث انتخابات ریاست جمهوری و شورای های اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و اظهارداشت: انتخابات پیشرو معاملات و اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین تا پایان اردیبهشت ماه ثبات نسبی از حیث قیمت و معاملات در حوزه اجاره و خرید و فروش مسکن حاکم خواهد بود.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه فصل اصلی نقل و انتقالات و اجاره نشینی ها از ابتدای خرداد ماه آغاز می شود و تا اواخر شهریور ماه ادامه پیدا می کند، گفت: در این فصل دوران پیش رونق بازار مسکن با رشد نسبی نه خیلی زیاد در حوزه معاملات مسکن از نظر امار خواهیم داشت.

وی افزود: در شش ماهه نخست سال جاری قیمت ها در حوزه خرید و فروش تغییر محسوسی نخواهد داشت چون ظرفیت افزایش قیمت مسکن وجود ندارد.

عقبایی با اشاره به اینکه بازار اجاره تحت تاثیر قیمت مسکن است، اظهار داشت: حداکثر رشد افزایش اجاره بها از خرداد تا شهریورماه بین 7 تا 10 درصد خواهد بود.
وی گفت: در شش ماهه دوم سال جاری درصورت اصلاح سیاست های پولی و بانکی از سوی مجلس شورای اسلامی حوزه معاملات مسکن رشد قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک در بخش دیگری از سخنان خود افزود: ورود جدی فناوری اطلاعات امروز در حوزه کسب و کارها بر کسی پوشیده نیست.
وی اظهارداشت: مقابله با این نوع تکنولوژی ها و روش های که می تواند کسب و کار و مشاغل مختلف را به سمت و سوی مدرنیته هدایت کند، لاجرم ممکن نیست بلکه مهمترین اقدام در این عرصه رهنمون سازی فناوری های جدید روی ریل واقعی و بهره برداری بهینه از این فرصت هابرای توسعه همه جانبه کشور است.
عقبایی بیان داشت: فضای مجازی را باید به عنوان یک واقعیت ضروری پذیرفت و در جهت رونق کسب و کار صنوف مختلف از جمله مشاوران املاک استفاده کرد.